Позакореневе підживлення ріпаків навесні
2017-04-05

Зима 2016 – 2017 рр. за температурним режимом була сприятливою для успішної перезимівлі озимих культур в тому числі і озимого ріпаку. Посіви на даний час знаходяться в основному у доброму та задовільному стані. Практично всі вони підживлені азотними добривами, однак для одержання високого врожаю ріпаку цього замало. Культура формує досить потужну кореневу систему та надземну масу, велику кількість квіток, а тому потребує збалансованого мінерального живлення особливо в період від відновлення весняної вегетації до цвітіння. Після сходу снігового покриву на листках помітний прояв хвороб.

На фото чітко видно прояв дефіциту фосфору, що характерно для ріпаків навесні, коли рослини не можуть засвоювати цей важливий елемент мінерального живлення з холодного грунту. Покращуючи умови для розвитку мікоризи на коренях рослин, фосфор опосередковано впливає на їх стійкість до хвороб. Забезпечити рослини озимого ріпаку навесні фосфором можна за допомогою позакореневого підживлення добривом з фосфором у формі фосфіту Еколайн Фосфітний К у дозі 1 – 2 л/га.

Серед мікроелементів у мінеральному живленні цієї культури чільне місце належить бору.

Дефіцит цього мікроелемента може проявлятись у вигляді зміни кольору листкових пластинок, появи тріщин на кореневій шийці та стеблі. Може проявлятись на грунтах легкого гранулометричного складу, карбонатних, провапнованих та з ознаками засолення з рН вище 7,5.

Бор має позитивний вплив на ріст та розвиток кореневої системи, що сприяє потужнішому наростанню вегетативної маси рослин у період весняного відновлення вегетації. В рослині він сприяє підвищенню міцності та еластичності стінок клітин, запобігаючи розтріскуванню кореневої шийки і стебла під час заморозків та у період сильного росту. Така дія бору захищає рослини від ураження деякими шкодочинними хворобами (вертицильоз, некроз кореневої шийки).

Зважаючи на те, що бор в рослині не реутилізується, а в період від відновлення вегетації до цвітіння ріпаку рослини засвоюють 75 – 80% його від загального виносу урожаєм цей період є критичним і є доцільність провести позакореневі підживлення бором саме у цей період. Компанія «Екоорганік» присутня на ринку з трьома високоякісними борними добривами: Еколайн Бор Органічний з вмістом 155 г/л бору, Еколайн Бор Преміум з вмістом 140 г/л бору + 10 г/л Lα амінокислот і Еколайн Бор Лайт з вмістом 80 г/л бору. Вибір формуляції добрива залежить від стану рослин. Доза становить відповідно: Еколайн Бор Органічний чи Еколайн Бор Преміум - 1,0 л/га, Еколайн Бор Лайт – 2,0 л/га. В умовах прояву стресу рослин перевагу слід надати Еколайн Бор Преміум .

Якщо посіви ослаблені, відстають у рості у цей період бажано провести позакореневе підживлення Еколайн Універсал Ріст-Аміно 1,0 – 2,0 л/га + Еколайн Бор Органічний 1,0 л/га.

Насіння
Засоби захисту рослин
Мікродобрива