Відновлення весняної вегетації озимих зернових культур.
2017-04-19

Звертаємо Вашу увагу, що час відновлення весняної вегетації (ЧВВВ) озимих зернових культур надзвичайно важливий період для збереження рослин після перезимівлі та наступного росту і розвитку.

Підвищення середньодобової температури у кінці лютого 2017р. у поєднанні з достатніми запасами продуктивної вологи сприяли відновленню вегетації озимих зернових, яка припала на початок-середину березня. Раннє відновлення вегетації вселяє надію на повноцінне весняне кущення озимих колосових, та згідно з дослідженнями професора, доктора сільськогосподарських наук В.Д. Мединця, проведеними ще у 60 – і роки минулого століття обіцяє високий урожай цих культур. Щоб стимулювати цей процес, рослини вже на початкових етапах вегетації мають бути в достатній кількості забезпечені елементами живлення. Зокрема, за раннього відновлення вегетації перевагу слід надати фосфорному живленню, а азотне у цьому разі відіграватиме лише другорядну роль. Справа в тому, що в роки з раннім відновленням вегетації у рослин озимих зернових культур розвивається саме фосфорне голодування, а не азотне. Це пояснюється тим, що активне засвоєння фосфору з грунту починається за температури грунту більше 15°С, див. малюнок.

Тому, холодною весною кращі результати дають позакореневі підживлення, продуктами що містять фосфор у формі фосфіту, який у свою чергу засвоюється рослинами набагато швидше, порівняно із фосфатною формою фосфору. Додатковою перевагою фосфітів є підвищення стійкості посівів до хвороб, які викликаються грибами класу ооміцети (снігова пліснява, септоріоз листя, борошниста роса, іржа, та ін.). Для забезпечення вищезазначених переваг від застосування фосфітних добрив для позакореневого підживлення компанія Екоорганік пропонує використовувати позакореневе підживлення добривом Еколайн Фосфітний К (Фосфітний К Аміно) у дозі 1,0 – 2 л/га.

Нижче викладена цитата з книги «Интенсивные технологии производства пшеницы», Ковырялова Ю.П., М., Агропромиздат., 1986

Особое внимание надо обращать на подкормку посевов. Важно иметь в виду, что раннее пробуждение, вызывая мощный рост вегетационной массы, а позднее, наоборот, угнетая ростовые процессы, сильно меняет отзывчивость озимой пшеницы на удобрения. Поэтому дозы азота в весенних подкормках целесообразно повышать в годы с поздним и уменьшать в годы с ранним возобновлением весенней вегетации. При раннем ВВВВ предпочтение следует отдавать полному минеральному удобрению 92 с изменением в пользу фосфора и калия соотношения питательных веществ. В годы с поздним возобновлением вегетации при интенсивной технологии для стимулирования роста вегетативной массы нормального развития первую и вторую подкормку надо проводить как можно раньше с повышенной дозой азота. При традиционной технологии всю дозу азота применять в более ранние сроки.
Насіння
Засоби захисту рослин
Мікродобрива