Перше позакореневе підживлення кукурудзи
2017-05-12

Кукурудза – одна з найпродуктивніших культур у сучасному сільськогосподарському виробництві. Біологічні особливості культури забезпечують ефективне засвоєння елементів мінерального живлення з ґрунту та вуглецю з атмосфери, однак на ранніх фазах розвитку рослини кукурудзи піддаються впливу погодних та агротехнічних факторів, які можуть істотно впливати на ріст і розвиток. З точки зору формування основних елементів продуктивності кукурудзяної рослини є фаза 4 – 6 листків яка припадає на травень.

Погодні умови цьогорічної весни досить специфічні, що впливає на ріст і розвиток сільськогосподарських культур, в тому числі і кукурудзи. Прохолодні температури повітря і ґрунту гальмують проростання насіння та появу сходів. Рослини, що почали сходити зупинились у рості, що не сприятиме формуванню високого врожаю.

Потужні травневі опади, в окремих областях, як прогнозують синоптики, можуть спричинити промивання ґрунтових гербіцидів вглиб за профілем та легкодоступних для рослин форм поживних речовин, а оскільки, коренева система кукурудзи у цей період ще недостатньо розвинута, це може призвести до тимчасової затримки росту і розвитку рослин, прояву стресу. На окремих полях можливі прояви візуальних ознак дефіциту елементів мінерального живлення, зокрема азоту, калію, цинку і фосфору.

Для виведення рослин зі стану стресу та забезпечення активізації росту пропонуємо у цей період провести позакореневе підживлення добривами виробництва компанії Екоорганік. Залежно від ситуації, на кожному конкретному полі рекомендуємо використати : Еколайн Універсал Ріст Аміно у дозі 1,0 – 2,0 л/га - спеціальне добриво антистресант з високим вмістом амінокислот та збалансованим складом макро- і мікроелементів для виводу рослин з стресового стану та посилення ростових процесів. Еколайн Фосфітний К-Аміно у дозі 1,5 – 2,0 л/га – спеціальна композиція для подолання стресу рослин та посилення росту кореневої системи.

Незалежно від того відчули чи не відчули рослини кукурудзи вплив стресових факторів та від використання антистресових добрив хочемо звернути увагу на важливий момент : Рослини кукурудзи мають особливу чутливість до забезпечення цинком, який має вплив на формування елементів продуктивності кукурудзи. Оптимальна фаза для позакореневого підживлення цинком – 3-5 листків у культури.

В цей період рекомендуємо провести підживлення мікродобривом Еколайн Цинк Хелат у дозі 0,5 – 1,0 л/га. Підживлення можна проводити одночасно з внесенням страхових гербіцидів.

У випадку, коли помітний дефіцит одночасно фосфору та цинку для позакореневого підживлення доцільно використовувати спеціальне добриво Еколайн Фосфітний К-Zn у дозі 1,5 – 2,0 л/га – спеціальна композиція з фосфором у формі фосфіту для усунення дефіциту фосфору, калію та цинку, посилення росту кореневої системи.

В разі яскраво вираженого прояву дефіциту фосфору і слабкому розвитку кореневої системи , компанія «Екоорганік» рекомендує використовувати комбінацію добрив для позакореневого живлення: Еколайн Фосфітний К (у дозі 1,0 – 1,5 л/га) та Еколайн Цинк Хелат (у дозі 0,5 – 1,0 л/га). Такий підхід не тільки допоможе рослині подолати фосфорне та цинкове голодування та активізує розвиток вторинної кореневої системи, але й суттєво зміцнить імунітет рослин кукурудзи та їх стійкість до збудників інфекцій грибкової природи.
Насіння
Засоби захисту рослин
Мікродобрива